Kuru Sistem Yüzey Temizleme

• Derinlemesine geride atık bırakmayan hijyenik bir bakımdır. Çevrecidir.
• Halı havını restore eden avantaj sunar.
• Kuruması için beklemeye gerek olmadığı gibi her an ve kısmi uygulama ile işlevseldir.
• Ekonomiktir.* (Bu konuda satış ekibimiz size ayrıntılı bir sunum yapabilir.)

Halının düşmanı topraktır (silisyum). Dışarıdan ayak yolu ile içeri taşınan en önemli kir topraktır. Bu genelde toz olarak ifade edilse de esasen toprak yani silistir. lslak veya kuru olarak içeri taşınan toprağın halı içinde birikmiş haldeki algılanması “kir”lenme olarak ifade edilir.

Kir olarak algılanması dışında, silis halıyı aşındırır ve geri dönüşü olmayan tahribat yapar. Kirlenmenin %90’ı bu şekilde meydana gelmektedir. Halıda biriken toprak (toz şeklinde gelen kum) nemli bir ortamda hemen yapışık kir haline dönüşür ve kalıcı hale gelir. Bu nedenle HALI bakımında en önemli unsur halının gün aşırı vakumlu süpürge ile temizlenerek içindeki toz-toprağın düzenli olarak halıdan alınmasıdır.
Bunun haricindeki kirlenmeler ise değişik dökülmelerden (yemek, yağ, çay, kahve, içecekler, mürekkep vesaire) oluşur. Bu şekilde halıda leke oluşturması muhtemel dökülmeler için anında müdahale edilmesi çoğu zaman imkansızdır. Genel kirlenme içinde sadece % 1 O pay alan bu kirlenme için doğru çözüm, halının periyodik olarak temizlik ve bakımının yapılmasıdır.

Sonuç: gün aşırı vakumlu süpürge ile temizlenen halıda kirlenme süresi uzayacak, kirlenme daha az olacak, halının normal kullanım ömrü muhafaza edilecek ve görünüm nefaseti sürdürülebilecektir.