Halılarınızı Ne Sıklıkta Temizlemelisiniz?

Katlarınız, evinizin en çok kullanılan özelliklerinden. Doğru bakım yapılmazsa, alanınızdaki kilim ve halı düzensiz, aşınmış ve lekeli olabilir. Halınızın ve kiliminizin bakımını ihmal etmek cazip gelebilir, ancak bunu yapmak daha kısa bir ömre ve bozulmaya neden olan bir görünüme neden olur. Döşemenizi iyi durumda tutmak için bu basit temizlik rejimini takip edin.

Vakumlu

Vakumunuzu çalıştırmak halı ve alan halısı hasarlarıyla mücadele etmenin temel yollarından biridir. Vakum, kir, toz ve diğer leke yapan maddelerin bölgenizdeki kilim ve halı liflerine yerleşmesini önler. Tüm evinizi en az haftada bir kez temizleyin. Trafiği yoğun olan alanlar için, daha sık vakumlama, aşınma ve yıpranmanın önlenmesine yardımcı olabilir. Yükseklik ayarını evinizdeki çeşitli uzunluktaki elyaflara uyacak şekilde ayarladığınızdan emin olun. Eğer bir evcil hayvan sahibiyseniz veya küçük çocuklarınız varsa, günlük temizlik yapmak lekelenme ve kirlenmeyi önler.

Anında tedavi spot

İşlenmemiş dökülmeler, halı ve alan halılarının düşmanıdır. Daha uzun lekeler oturmak zorunda kaldıkça, zemininizin liflerine daha fazla nüfuz ederler. Islak dökülmelerde, önce fazla nemi emmek için temiz ve kuru bir havlu kullanın. Ardından, kalan lekeyi arıtmak için özel bir halı temizleme spreyi veya basit bir sirke ve su solüsyonu kullanın. Halı üzerinde asla çamaşır suyu kullanmayın, aksi takdirde boyalarla tahmin edilemez bir şekilde etkileşime girebilir. Lekeyi çıkarmakta zorlanıyorsanız, profesyonel bir halı temizleyiciyle iletişim kurmak isteyebilirsiniz. Eğitimli uzmanlar, halınızı özel bir sistemle tanımlayabilir ve tedavi edebilir.

Yıllık Profesyonel Temizlik

Bölgenizdeki kilim ve halıyı hasardan korumanın çeşitli yolları vardır. Bu yollardan biri düzenli, profesyonel temizlik programlamaktır. Profesyonel temizlik halı ve kiliminizin ömrünü uzatmak için mükemmel bir yoldur. Zeminde belirgin lekeler olmasa da, halının genel durumu profesyonel bir halı temizliğinden faydalanacaktır. Profesyonel halı temizliği

Tozu ve alerjenleri temizleyin
Halının kokusunu tazelemek
Halı bakım kolaylığı
İç hava kalitesini iyileştirin
Halının görünümünü yeniden kazanın

Post by pandora